«

»

Lip 03

15. Internationale Musikfest Saeby

W dniach od 01-03.07.2016 uczestniczyliśmy w 15. Internationale Musikfest w Saeby ( Dania). W festiwalu brały udział orkiestry z różnych stron Europy oraz my- jako jedyna orkiestra z Polski. Jest to nasz już 4 wyjazd na festiwal do Danii, który odbywa się co 3 lata. Tematem  przewodnim festiwalu była ABBA, gdzie w przemarszu ulicami Saeby paradowały zespoły przebrane w stroje znanego i popularnego zespołu. Stroje były pełne podziwu fantazji ludzi, którzy się przebrali. Nawet naszemu kapelmistrzowi na ten moment urosły bujne włosy…
Trzy dni , które tam spędziliśmy upłynęły bardzo pracowicie i szybko, liczne koncerty na różnych scenach miasta i 2 przemarsze przez miasto dały nam się odczuć wieczorem, kiedy każdy był zmęczony. Jednak nie zabrakło nam sił, aby przywitać nowych członków orkiestry i zabawić się w tzw. kocenie. Wszyscy przeszli chrzest i oficjalnie weszli w poczet orkiestry.Zabawy i śmiechu nie było końca.Znaleźliśmy też siłę, by pograć w piłkę, pobawić się, pośpiwać przy akompaniamencie fortepianowym Maćka i zrobić grilla.
Dziękujemy wszystkim , którzy “stanęli na głowie” aby nasz wyjazd doszedł do skutku: m.in. Panu Burmistrzowi Zbigniewowi Ptak, Pani Dyrektor Joannie Szewczyk, Pani Idze Sadowskiej, Pani Kamili Matysiak i naszym opiekunom: Pani Żanecie Podlipniak, Pani Dorocie Sztuk, Pani Ewie Wyrzykowskiej , Panu Romanowi Szkudlarek i Panu Tomaszowi Stawickiemu.Dziękujemy też kierowcom PKS-u Panu Leszkowi i Panu Arturowi za bezpieczną podróż. Teraz czekają nas dwa miesiące odpoczynku, a od września znów będzie nas można zobaczyć na koncertach.